0
אחסון לקידום אתרים – SEO Hosting

אחסון לקידום אתרים – SEO Hosting

IP  יעודי לעומת IP שיתופי והקשר לקידום אתרים

 

כשמדובר על אחסון אתרים, אנו מפרידים בין שני סוגים של כתובות IP:

IP יעודי, הנקרא גם IP סטטי, ו-IP שיתופי, שגם נקרא IP דינאמי.

 

כשמישהו מקיש בשורת הכתובות בדפדפן שם דומיין ולדוגמה wwww.intervision.co.il אותו דומיין מתורגם למספרים. אותם רצף של מספרים הם למעשה אותה כתובת IP. הפורמט של כתובת IP נראה כך: 80.244.168.145. כאשר ניתן להגיע לאותו אתר כאשר מדובר על IP יעודי גם על ידי הקשת כתובת ה-IP שלו.

 

באופן תיאורטי, לו כל אתרי העולם היו משתמשים ב-IP יעודי כך שלכל אתר היה כתובת IP משלו, עלול היה להיווצר בעיה תקשורתית, שכן כמות כתובות ה-IP מוגבלת במספרה ואינה מספיקה. למזלנו, תקן חדש לכתובות IP הנקרא IPv6 שעומד להיכנס לתוקף בצורה גלובלית ויגן מפני בעיה זו, החל מ 2010. עד אז, הפתרון שקיים הוא שמרבית האתרים בעולם משתמשים בכתובת אחת למספר רב של אתרים במקביל – מה שנקרא גם IP שיתופי.

 

כיצד ניתן לזהות איזה סוג IP יש לאתר מסויים?

אתר שיש לו כתובת IP אחת והוא אינו משתף את אותה הכתובת עם אף אתר אחר, למעשה יש לו IP יעודי. לאתר בעל IP יעודי ניתן לגשת באמצעות כתובת ה-IP שלו בלבד. לדוגמה, הקשת כתובת ה-IP הבאה 80.244.168.145 בשורת הכתובות תתורגם מידית ל- www.intervision.co.il. לעומת זאת, אתר שיושב על אותו כתובת IP יחד עם עוד אתרים אחרים הוא אתר בעל IP שיתופי. לא תוכל לגשת לאתר בעל IP שיתופי על ידי הקשת כתובת ה-IP בשורת הכתובות, וזאת מכיוון שאין לשרת יכולת לדעת לאיזה אתר מתוך האתרים שיושבים על אותו IP התכוונת, וכך לא יכול לנתב אותך לאתר המבוקש, אלא רק על ידי הקשת הדומיין עצמו בלבד.

 

IP  יעודי בעולם ה-SEO

מומחי קידום אתרים רבים מסכימים כי למרות שאופן כללי אין כל רע בשימוש ב-IP שיתופי (שכן לא הגיוני שמנועי חיפוש יענישו את רוב אתרי העולם), ישנם סיכונים שלא כדאי לקחת. אלו התומכים בשימוש ב-IP יעודי טוענים כי הצלבת לינקים באתרים ה"יושבים" על אותו IP משתווים למשחק באש. להיות בעל אתר על גבי IP שיתופי לא מאפשר לך לשלוט על שכנייך לרשת. אם האתר שלך יושב על IP שיתופי, בקלות יכול הוא להיות שותף לאותו ה-IP של אתרי הימורים, פורנו, תרופות כאלו ואחרות, ועוד. כך, טוענים מקדמי אתרים אחרים, כי יש רשתות ואתרים, כמו אתרי ויקיפדיה למיניהם, שחוסמים כתובות IP שלמות, רק בגלל אתר אחד בודד שהפיץ תוכן לא חוקי, זאת מבלי להתחשב בשאר האתרים היושבים על אותו IP שיתופי.

 

ברוס קלאי, מומחה קידום אתרים ותיק וידוע, דיווח לאחרונה נתונים מעניינים: "מחד גיסא, רק כ-3% מכלל אתרי העולם יושבים על IP יעודי, כאשר 97% האתרים האחרים יושבים על IP שיתופי. מאידך גיסא, מחקר מקיף הראה כי לאחר ניתוח של התוצאות הראשונות לשאילתות מסויימות בכמה מנועי חיפוש, התגלה כי 90% מהאתרים ב-50 תוצאות החיפוש הראשונות הם אתרים היושבים על IP יעודי. רוב האתרים החזקים, החשובים, האמינים והגדולים בעולם יושבים על IP יעודי. ללא שום ספק, יש פה קשר ישיר המעיד על התנהגות מנועי החיפוש אל מול האתרים הממוקמים על IP יעודי".

 

בהמשך למחקר, ברוס קלאי עשה ניסוי אשר העלה חיוך נוסף על פני אלו התומכים בשימוש ב-IP יעודי. ברוס העביר את אחד מאתרי לקוחותיו היושב על IP שיתופי לכתובת IP יעודית, וגרם לזינוק משמעותי במיקומים של אותו אתר בגוגל בתוך כמספר ימים בלבד. הסבר אפשרי לכך הוא שנכון לימים אלו, אתר היושב על כתובת IP יעודית הינו אתר רציני גדול ומשמעותי, מה שנתן למנועי החיפוש להאמין בכך.

 

עוד בנושא, מאמר: אחסון אתרים בשכונה רעה

 

לקבלת פרטים נוספים אודות שרות אחסון למקדמי אתרים' התקשרו עכשיו לנציגי המכירות לפרטים אודות אחסון אתרים – קידום אתרים ושאלות נוספות: 073-222-4444