0

בעידן המודרני, כל עסק גדול כקטן נדרש לקופה רושמת. זוהי מכונה המאפשרת לחשב תשלומים במהלך ביצוע מכירות, לחייב ‏כרטיסי אשראי, לקרוא ברקודים, לאחסן את הכסף, לספק עודף ולהוציא קבלות עבור העסקה.

חשוב לדעת כי ‏מאז שהומצאה בתחילת המאה ה-20, עברה הקופה הרושמת גילגולים ושיפורים רבים, וכיום בעידן ‏הטכנולוגי היא מהווה מכשיר ממוחשב, חכם ומתקדם.

הקופות מסופקות כיום גם בשירותי ענן ללא צורך ‏בחומרה יקרה, ומעניקות מענה נרחב לניהול עסק מודרני.

קופות רושמות ממוחשבות לעסק

הדור הבא של קופות רושמות אינו נדרש עוד לחומרה יקרה אלא מורכב מתוכנת ענן. חידוש זה מתאים לכל ‏מחשב או טאבלט ואף למכשירים סלולארים חכמים, כשהקופה מופעלת באמצעות מסך מגע, מקלדת או עכבר. ‏

המערכת החכמה כוללת מגוון גדול של אפליקציות לעסק וללקוח, ומאפשרת גישה לנתוני העסק בכל זמן ובכל ‏מקום. לכן, ניתן לעבוד באמצעותה מנקודות מכירה משתנות, כמו מכירות בשטח או מהבית.

בנוסף לכך, ‏בשיטה זו תכני העסק נשמרים באופן בטוח ברשת, ולכן היא מספקת הגנה מיטבית ללא חשש לאובדן או נזק ‏שיגרמו למכשיר עצמו.

קופה רושמת לעסק

קופה רושמת ממוחשבת בענן

בימינו קופות רושמות הן מערכות ממוחשבות המחוברות לרשת האינטרנט, וזאת בעזרת תוכנות פשוטות ‏ומודולריות המותאמות לצרכי העסק ויודעות לבצע מגוון גדול של משימות.

מערכות אלו מחוברות למחשב ‏המרכזי של העסק ומעבירות אליו מידע ונתונים שונים המסייעים בניהול. המידע כולל בין היתר בקרה על רמת ‏המכירות ותזרים המוזמנים, ומאפשר לפלח ונהל את רשימות התפוצה וקהל הלקוחות של העסק.

לפרטים נוספים אודות “קופה רושמת – הדור הבא” – קליק כאן:

קופות חכמות – מה הן יודעות לעשות?

קופות רושמות מהדור הבא מבצעות מגוון רחב של פעולות ומשמשות למשימות רבות, הכוללות בין היתר :

  • אפשרות לעבודה עם כל אמצעי התשלום הקיימים – כולל שיקים, אשראי, מזומן וכרטיסים חכמים.
  • חיבור לציוד היקפי – כולל מדפסות, צג לקוח, משקל, קורא בר קוד ‏וחיבור למקלדת חיצונית, מגירת מזומנים, שפתיים לסליקת כרטיסי אשראי ועוד.
  • ניהול של מכירות בהקפה – עם מסגרת ידועה עבור כל לקוח בנפרד ומעקב מדויק אחר סכומי מכירות ‏אלו.
  • הפקת חשבוניות אלקטרוניות חתומות.
  • ניהול קודים – כולל סריקה, הקלדה וקליטה של קודים.
  • ניהול עבודה עם ספקים – כולל קבלת ומשלוח סחורה, והוצאת חשבוניות.
  • ניהול מלאי העסק – כולל מלאי חסר וזמין, ומעקב אחר הצלחת המכירה של מוצרי העסק.
  • ניהול ובקרה של הנחות ומבצעים מכל סוג, כולל קופונים.
  • הפקת דוחות לעסק – ביניהם דו”ח תנועה יומית, דו”ח ביניים, דו”ח מכר ודוחות מלאי.

בחירה נכונה בקופה רושמת

ראשית, חשוב שבחירת קופה רושמת לעסק תהיה מאושרת בהתאם להוראות מס ההכנסה באשר לאופן ניהול ‏פנקסים. יחד עם זאת, בשוק קיים מבחר גדול של סוגי קופות רושמות מאושרות, השונות זו מזו בתכונותיהן ‏ושימושיהן. מומלץ לבחור בקופה נוחה ופשוטה לשימוש המספקת מענה שלם לצרכי העסק, ושייכת לחברה ‏ידועה ומהימנה בעלת שירות לקוחות מקיף, אדיב ויעיל.