0
מסחר אלקטרוני

מסחר אלקטרוני

מה צריך כדי להפוך פעילות באינטרנט לעסק רווחי?

והרי המציאות, אין סודות כמוסים ושיטות נסתרות לפעילות מסחר אלקטרוני (e-business) מצליחה. ישנם פשוט מספר של כללים ששילובם יחד ינפיקו לך עסק און ליין משגשג ומניב פרי. חסרון של אחד מכללי הצלחה אלו יגרמו לכישלון ולאתר רפאים.

הקרנה של איכות

סיפוק של תכנים חדשים מענינים ואיכותיים, ניהול של קהל גולשים קבוע וייחודיות זוהי רק תחילת הדרך, האתר חייב לשדר חדשנות ומעל הכל איכות. כשמדברים על איכות אין הכוונה לאיכות התוכן שכן זהו עניין של דעה והתעסקות, אלא לאתר מהיר, חד ובעל מסר ברור. עיצוב האתר חייב להיראות טוב וקל לניווט, צבעי אתר חזקים יצרמו לעין הגולש וחוסר הנוחות בסופו של דבר תביא לעזיבתו. שביעות רצונו של הגולש תביא לביקור נוסף באתרך, ואף למבקרים נוספים שהופנו על ידיו.

להצעות מחיר לבניית אתרים – מכרז בניית אתרים.

נתינת ערך מוסף

תשאלו את עצמכם לרגע , מדוע אתרים כמו Amazon.com ו-Yahoo.com כל כך מצליחים? הסיבה טמונה בכך שהם מספקים ערך מוסף, אפשר אף לומר ייחודי.

כל השואף להקמת עסק אינטרנטי חייב לחשוב במה אתרו יכול להיבדל מעשרות אתרים אחרים הדומים לו? מה הוא יכול להציע שלאחרים אין? כלל זה חייב להילקח בחשבון לפני הכל!! ללא תוכן אמיתי שקיים בו צורך, האתר יהפוך לעוד אחד מיני רבים.

בנה לעצמך סמל מסחרי

נסה להפוך את אתרך לסמל מסחרי. כיום Yahoo כמעט ומצטייר כשם נרדף לאינטרנט, ברגע שחושבים על שם האתר מתעוררת במקביל חשיבה של האתר מול העיניים. שם האתר גם חיייב “לצלצל” טוב ולהיות קליט ועם כמה שפחות קונוטציות של כתיבה ואיות. רצוי מאוד לכוון לגרום לאיזשהו גירוי רגשי ברגע שאומרים או חושבים על שם האתר, לדוגמא שמות אתרים Wow , Walla וכמובן Yahoo שמות שנלווים להתרגשות ופליאה. — אודות רכישת דומיין.

מסחר אלקטרוני

מסחר אלקטרוני

בניגוד לצדדי אינטרנט אחרים, מסחר אלקטרוני איננו תופעה תקופתית או חולפת. מחקרים מצביעים על היקף הכנסות קמעונאיות של למעלה מ- 108 מיליארד דולר לקראת סוף שנת 2003. אתר האינטרנט חייב לתפקד ב- Mode של מכירה ולהעמיד מאחוריו מערכת E-commerce מלאה ומפותחת לאפשרויות וצורות קנייה שונות. הרכישה חייבת להסתכם בלחיצה על כפתור, ללא סרבולים ועכבות מיותרות ולהפוך את הקנייה באתר לחוויה באווירה כיפית וכמה שפחות מסורבלת.

תוכניות שותפים

“תן לאחרים לעבוד בשבילך”. אל תנסה למכור שירותים או מוצרים לבד. ניתן למצוא היום המון אתרים בארה”ב שמאפשרים קנייה של ספר מאתר Amazon דרכם. כל רכישה כזו תזכה את בעל האתר באחוזי מכירה. דרך זו שנותנת לבעלי אתרים להרוויח מהווה דחיפה חזקה בשיווק האתר והמודעות לו.

טכנולוגייה מתקדמת

אף אחד מהכללים שהוזכרו אינם ברי קיימא ללא ידע ויכולת טכנית מקצועית. בניית אתרים רצינית עם יכולות רחבות מחייבת טיפול צמוד של אנשים טכניים מהרמות הגבוהות שאליהם הגיעו הקדמה ויכולות התכנות. אסור להישאר מאחור. אם מחר תהיה אפשרות להריח את המוצר באמצעות המחשב על האתר לאפשר זאת. אם קיימת האופציה לרכישת מוצר באמצעות התחברות ממכשירי כף יד – על האתר לאפשר זאת.

קידום אתרים

SEO או בעברית קידום אתרים. בעולם האינטרנט, כל גולש יודע כי כדי לאתר מידע רלוונטי ברשת, צריך לחפש אותו במנועי חיפוש. לכן עליכם להכיר את התחום ולפעול בדרכים שונות על מנת לקדם את המונחים הרלוונטיים של האתר לראש הרשימה וכמובן לדאוג שיישאר בראשה. למידע מורחב אודות קידום אתרים.

קרא גם על: תעודת SSL

קידום מכירות

“הפרסום עוזר” , זו לא קלישאה, פרסם את אתרך בצורה אגריסיבית ועניינית. השתמש בכל צינורות השיווק הקיימים, תראה לעולם שאתה “מדבר Business”. פרסם במנועי החיפוש, השתמש בדיוור ישיר, היעזר בערוצי הרדיו והטלוויזיה, תדאג שיכתבו עליך בעיתון. השתמש בכל אמצעי שיווק האון ליין!

הייה סובלני

“אין קיצורי דרך”. אתה חייב להיות סובלני ולחשוב קדימה, אתר מסחר אלקטרוני (e-business) מצליח דורש עבודה וזמן, ההצלחה לא תבוא בין לילה, תמיד תתכנן 2 צעדים קדימה ,אמץ לעצמך אסטרטגייה ויעד. בצע מהלכים בזמן המתאים, אל תקדים את המאוחר אבל גם אל תפספס את הרגע הנכון. פעל נכון עם אתרך ובבוא הזמן יזרום הכסף.

נכתב ע”י שלומי צרפתי, מנהל מכירות בעבר של קבוצת אינטרספייס המתמחה בפתרונות סליקה © כל הזכויות שמורות