0
אודות שרת וירטואלי – עשרת הדברות

אודות שרת וירטואלי – עשרת הדברות

יש המדמים VPS Server, או בשמו העברי שרת וירטואלי, לבן הכלאיים של תצורת האחסון הפופלרית אחסון אתרים על גבי שרת שיתופי, ותצורת האחסון על גבי שרת יעודי. האמת, יש צדק בדבר.

 

כשאתר אינטרנט הופך ליותר פופלרי, תעבורת הגולשים גדלה ובעקבות זאת תעבורת הנתונים גדלה וכמו כן גדילה בצריכת משאבי מערכת, שימוש במעבד בזכרון וכיוצ”ב. כשאתר מאוחסן על גבי שרת שיתופי, הוא חולק את אותם משאבים עם עוד מאות אתרים אחרים ומשתמש בהקצאת תעבורת נתונים נמוכה יחסית, ועל כן כשהאתר הופך לפופלרי יותר הוא גם עלול לעלות בצורה איטית ואף ליפול כליל. הדבר פוגע הן מבחינת חווית המשתמש, והן מבחינת מיקום האתר במנועי החיפוש. כך לא בונים חומה. כך לא מקדמים עסק באינטרנט.

 

כשמגיע העת להמיר את תצורת האחסון של שרת שיתופי, חלק ניכר מבעלי האתרים בוחרים לעבור לתצורת האחסון של שרת יעודי. מה שכדאי לדעת זה שיש תצורת אחסון נוספת, בן כלאיים, VPS – שרת וירטואלי.

 

שרת VPS מביא עימו מספר יתרונות שהיו שמורים הן לתצורת אחסון שרת יעודי והן לצורת אחסון אתרים על גבי שרת שיתופי, זאת בנוסף ליתרונות משל עצמו:

 

שרת מהיר יותר

VPS Server הוא למעשה יחידה וירטואלית על גבי מכונה פיזית אחת. בעברית פשוטה יותר: על גבי שרת פיזי אחד מחולקים מספר מצומצם של שרתים וירטואלים המתחלקים באותם משאבים פיזיים אך מתנהגים כאילו כל אחד מהם הוא שרת נפרד. בשרת שיתופי מתארחים מאות אתרים המשתמשים באותם משאבים פיזיים וללא חלוקה מבוקרת, לעומת זאת חלוקת המשאבים בשרת וירטואלי אופטימלית יותר, ועל כן האתר אשר יושב על שרת VPS ירוץ בצורה מהירה הרבה יותר.

 

יותר זיכרון RAM

גם אתרים וגם אפליקציות ווביות שונות דורשות משאבי זיכרון. שרתים וירטואלים אשר מבודדים משאר השרתים הוירטואלים זוכים לקבל הקצאת זיכרון גדולה יותר ובלעדית להם, לעומת אחסון אתרים שיתופי, שם הזיכרון הוא זיכרון פיזי אחד המשותף לכל האתרים.

גמישות חומרתית

שידרוג חומרה בשרת הוירטואלי הוא בדך כלל פשוט ומהיר. לעומת זאת, באחסון אתרים שיתופי פעולה זאת יכולה לגבות זמן רב של מומחים ובעלות גבוהה.

 

100% גיבוי מלא

שלא כמו שרתים יעודיים שבהם קשה קצת יותר לגבות קבצים של המערכת וגיבוי מותאם לחומרה ספציפית, ניתן לגבות שרתי VPS בקלות, כולל את קבצי המערכת עצמה.

 

אפליקציות

מהבחינה האפליקטיבית, בשרת אחסון אתרים שיתופי האפליקציות מוגבלות להתקנה בסיסית ולא ניתן לבצע התקנות מערכת. לעומת זאת למנהל ה- VPS יש את האפשרות לעדכן ולהתקין איזו אפליקציה שרק יבחר.

 

התקנה מהירה

בדיוק כמו עם חבילות אחסון על גבי שרת שיתופי, ובניגוד להתקנת שרת יעודי, שרת VPS ניתן להתקין במספר דקות בודדות.

 

חסכון באנרגיה

באופן ישיר, שרתי VPS כתצורה וירטואלית חוסכים באנרגיה ומשמרים את הסביבה הרבה יותר מאשר השרת הייעודי הטיפוסי.

 

אבטחת מידע

אתר היושב על גבי שרת שיתופי חשוף יותר לפגיעות ולפריצות מאשר שרת וירטואלי אשר מבודד ואינו קשור לאף חשבון אחר.

 

תעבורת נתונים

הקצאת תעבורת הנתונים לחשבון של שרת VPS אחד גדולה משמעותית מאשר חשבון של אתר היושב על שרת אחסון אתרים שיתופי.

 

עלויות נמוכות

התצורה הוירטואלית מאפשרת לחברות האחסון להקצות מספר שרתים וירטואליים על גבי שרת פיזי אחד ובכל זאת לתת מענה ראוי לכל חשבון וחשבון – מה שמאפשר להם לחסוך בעלויות – מה שמאפשר ללקוחות שרתי VPS לחסוך בעלויות. VPS Servers מתנהגים כשרתים רגילים אך עולים פחות מאשר שרתים יעודיים.

אינטרויז’ן מקבוצת אינטרספייס הינה החברה המקצועית והותיקה ביותר בישראל בתחום שרתים ובפרט שרתי VPS. אינטרויז’ן היא הראשונה שהביאה לארץ את טכנולוגיית הוירטואליזציה בתחום השרתים, ומעניקה למאות לקוחות שרתי ה-VPS שלה את החבילות האטרקטיביות והמקצועיות ביותר בארץ. קבוצת אינטרספייס, שלה ותק וניסיון של 20 שנה, מונה מעל ל-30 מומחים בתחום הIT, ניהול שרתים ומערכות תקשורת נתונים. אם אתה מחפש שרת וירטואלי, אינטרויז’ן היא הבחירה הטובה ביותר שלך.